Борисов уволни директора на "Техноекспортстрой"

Борисов уволни директора на Техноекспортстрой

Министър-председателят Бойко Борисов уволни директора на държавната фирма "Техноекспортстрой" Емил Коцев, заради вчерашната суматоха с първия самолет, който трябваше да излети рано сутринта, за да прибере по обяд българите от Либия. Новината за уволнението съобщи самият премиер пред журналисти. „Някои се опитваха да си направят евтин пиар на гърба на Външно министерство”, коментира лаконично той.

В първите съобщения на МВнР за задействания план за евакуация се казваше, че самолет, нает от "Техноекспортстрой" ще излети в 09.00 ч. във вторник, за да транспортира първата група желаещи да се приберат в България.

Полетът обаче беше отлаган с часове по неизвестни причини и в крайна сметка, в късния следобед към Триполи потегли правителствения Еърбъс. По-късно тръгна и втори самолет на "България еър", който днес предиобед се завърна с 1 българка и многобройна група македонци, хървати, китайци и граждани на Южна Корея.

„Направих кадрови промени в тази фирма, просто уволних директора. В крайна сметка важното е, че и двата самолета са завърнаха успешно", заяви Борисов.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Австралия препоръчва ефективен метод за намаляване на консумацията на алкохол
Четири житейски трика, които ще ви направят по-щастливи
На днешната дата, 6 август. Преображение Господне
Производител на дрехи отчете скок на акциите си след като Тръмп похвали спорна реклама на джинси
Как да бъдем по-ефективни в решаването на конфликти в работата?
Истинската причина за прегаряне, за която никой не говори
Коледен барометър: Българите ще отделят със 70 лв. повече за подаръци тази година
Компанията Visa мести европейската си централа в лондонския бизнес район Канари Уорф