Телефонни измамници ужилиха двама пенсионери с над 12 000 лв.
България
Обновена 14:55ч., 25.08.2013
Двама възрастни бургазлии са станали поредната жертва на телефонни измами, съобщава информационна агенция Фокус, позовавайки се на информация от ОДМВР-Бургас.
Най-напред 75-годишна жена е била измамена по станалата вече класическа схема за "катастрофа със загинал", при което тя се е разделила с 1 300 лв.
По-късно по същата схема е ужилен и 77-годишен мъж, който обаче е платил цели 11 000 лв.
И по двата случая продължават работа служители от Второ районно управление "Полиция"-Бургас, а това ни дава отново повод да напомним колко важно е да бъдем внимателни при съмнителни обаждания и да не бързаме с плащането на каквито и да било суми.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На кино в Китай: Секс, кръв и комунистически идеали
Свят |На Световното по футбол: Президентът Милей обвинява Бразилия, Мексико и демократите в САЩ в кампания срещу Аржентина
Свят |Срив в IT системата на American Airlines блокира над 1000 полета
Компании |Пивоварна, която обеща безплатна бира, ако Тръмп загине, остана без лиценз
Свят |Porsche увеличи печалбата си с 34% въпреки спада на продажбите и кризата в Китай
Компании |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
Компании | Advertorial |САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Свят |Времето: Слънчево и горещо
България |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.