Ново огнище на вируса Ебола в Либерия
Новото огнище на вируса Ебола, открито в Либерия, вероятно е запалено от оцелял при епидемията носител на вируса, съобщиха санитарните власти в страната. В страната има втори смъртен случай през последните дни.
За пръв път новите случаи на заболяване в двете други страни, жертви на епидемията – Гвинея и Сиера Леоне, са концентрирани около столиците им Конакри – 9 от 13 случая, и Фрийтаун – 10 от 14, подчертава Световната здравна организация в седмичния си доклад.
В Либерия, където епидемията беше затихнала през последните три месеца, продължава проучването на новото огнище, съобщава СЗО, цитирана от Франс прес.
Първите данни от секвенирането на генома категорично сочат, че вероятно става дума за повторна поява на вируса при оцелял от заразяването във вътрешността на страната. Такъв е изводът в доклада, който априори изключва, че вирусът е пренесен от една от двете други засегнати страни.
Статистиката: шестима са новите заболели в Либерия, от тях двама са починали.
Епидемията в Западна Африка е най-сериозната от 1976 г. насам. От 27 500 заразени 11 200 са починали. 99% от случаите са в Гвинея, Сиера Леоне и Либерия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |SoftBank пуска услуга с технологията на OpenAI за защита от кибератаки
Компании |Съдът в Испания решава дали да отнеме паспорта на съпругата на премиера
Свят |Европейските борси се оцветиха в зелено, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран*
Финанси |Превенция да смени принудата: Камарата на ЧСИ предлага мерки в полза на гражданите
България |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.