Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Едно напред, едно назад - Румъния обмисля дали да не намали ДДС
Румънското правителство обмисля възможността за намаляване на данък добавена стойност, след като той бе увеличен с 5% от 1 юли, съобщава агенция „Аджейпрес“.
Северната ни съседка бе принудена да вдигне данъка от 19% на 24%, за да спази ангажимента си пред МВФ за свиване на бюджетния дефицит до 6,8% от брутния вътрешен продукт тази година.
Така Румъния си осигури получаване на нов транш от заема, договорен миналата година. Държавният глава на страната Траян Бъсеску съобщи този уикенд обаче, че ще поиска от правителството да намали ДДС, но не уточни кога ще стане това и дали данъчната ставка ще бъде върната отново на 19%. Той настоява и за свиване на държавната администрация като мярка за бюджетни икономии.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.