Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|„Газпром” погълна „Киргизгаз” за 1 долар

Руският енергиен гигант „Газпром” погълна киргизката газова компания „Киргизгаз”. Според подписаното споразумение „Газпром” ще закупи 100% от капитала на „Киргизгаз” за сумата от 1 щатски долар, но ще покрие задълженията на компанията на стойност около 40 млн. долара.
Новото подразделение на компанията ще се нарича „Газпром-Киргизстан”. Според ръководителя на „Газпром” Алексей Милер, главната цел на новата компания е постоянното обезпечаване на киргизките потребители с природен газ в необходимите обеми, предаде БНР.
Според споразумението „Газпром” се задължава в период от пет години да инвестира не по-малко от 20 млрд. рубли в модернизацията на газо-разпределителната мрежа в Киргизстан, която е с дължина около 700 километра.
Милер сподели, че руският газов гигант възнамерява да поднови геоложките изследвания на територията на Киргизия, с цел повишаване потенциала на републиката. В страната към момента се добиват не повече от 30 млн. куб. метра газ.
Той увери, че всички служители на „Киргизгаз" , които ще станат част от новата компания, ще получат всички социални ползи, осигурявани на служителите на „Газпром".
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.