Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Великобритания премахва митата върху вноса на над 120 стоки
Великобритания премахва митата върху вноса на над 120 продукта, сред които автомобилни части и плодови сокове. Мярката е в сила от днес до юни 2026 г., съобщи Ройтерс.
Решението е в подкрепа на местните компании на фона на повишаването на разходите им за снабдяване със суровини и материали.
"От автомобилостроителния сектор до производителите на храни и напитки, ние помагаме на бизнеса да намали разходите си за вносни продукти и да остане конкурентоспособен," се казва в съобщение на британския министър по въпросите на търговската политика Грег Хендс, изпратено до Ройтерс.
Кабинетът в Лондон отменя вносните мита върху 126 продукта и удължава безмитния внос на още 11 стоки.
Прилагането на тази мярка би довело до намаляване на инфлацията с 0,6 процентни пункта и би намалило разходите за внос с близо 7 милиарда британски лири в номинално изражение, се казва в анализ, изготвен от компанията за кредитно застраховане Allianz Trade.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Отварят само в час пик обходното трасе над свлачището, прекъснало пътя Пампорово - Смолян
Общество |Скъпоценни камъни и бижута за 1 млн. евро са откраднати от аукционна къща в Торино само за 4 минути
Свят |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Мавриций: Не сме получавали оферта от САЩ за островите Чагос
Свят |ЕС въвежда уеднаквен обхват за проверките на чуждестранните инвестиции
ЕС |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |Времето: Слънчево с краткотрайни валежи
България |Пентагонът повиши степента на заплаха от израелско шпиониране срещу САЩ
Свят |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.