Топ 10 на университетите с най-добра репутация в света
Репутацията е толкова важна за едно учебно заведение, колкото бюджета му. Това изтъкват авторите на ново изследване на университетите с най-добър имидж в света, представено от Business Insider.
Проучването е дело на британското списание за образование и наука Times Higher Education (THE). Според редактора на изданието, Фил Бети, репутацията често е фактор No.1 по значение при избора на студентите на висше учебно заведение. Той обяснява, че изследването оформя традиционната годишна класация на списанието, която посочва топ 10 на смятаните за най-престижни университети в света.
Класацията на THE от тази година е съставена въз основа на прегледа на 10 536 отзиви за университети, изпратени от 133 държави. Отзивите били събрани чрез анкета, чиито участници били преподаватели. Преподавателите отговорили на „въпроси, основани на действието”, като например „В кой университет бихте изпратили най-талантливите си ученици за следдипломен изпит?”
Така се оформил следният списък.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Очакват се фермерски блокади на българо-гръцката граница
Свят |22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Общество | Advertorial |AI като бизнес стратегия: новият модел на растеж
Технологии |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Енергетика |Зеленски призова за "по-болезнени" санкции срещу Русия
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Времето: Още следобедни валежи
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.