Нов главен изпълнителен директор в bTV Media Group
Central European Media Enterprises (CME) обяви промени във висшия мениджърски екип на bTV Media Group, които мотивира с необходимостта от ускоряване на растежа и дигиталната трансформация. Надзорният съвет на bTV гласува назначението на Ралф Бартолайт за нов главен изпълнителен директор на bTV Media Group, влизащо в сила от 1 януари 2023 г., съобщиха от компанията.
Мартин Швехлак ще продължи да бъде изпълнителен директор на медийната група, отговарящ за новини, дигитално съдържание и уеб проекти. Любош Йетмар ще се завърне в Прага, като ще прехвърли всички отговорности по надзора на бизнес операциите на българския пазар на Душан Швалек - Главен оперативен директор на CME и настоящ член на надзорния съвет на bTV. Любош Йетмар ще работи с Ралф Бартолайт и Душан Швалек, за да осигури приемственост и плавен преход.
Ралф Бартолайт има над 20 години управленски опит в ProSieben Sat.1 Media SE (ProSieben). Той притежава богата дигитална експертиза на ръководни позиции в PlutoTV в Лос Анджелис, maxdome и Joyn в Мюнхен, и е работил по някои от най-значимите дигитални проекти на ProSieben.
„Щастлив съм да приветствам Ралф в екипа на bTV. Неговият обширен поглед върху международните медии, развлекателното съдържание, и най-вече опитът му с иновациите и дигитализацията в нашата индустрия, ще го позиционират по най-добрия начин, за да ускори нашите амбициозни планове за растеж на bTV“, каза Душан Швалек.
bTV Media Group e част от семейството на CME, която е собственост на международната компания PPF Group. CME е сред водещите доставчици на медийно и развлекателно съдържание в Централна и Източна Европа (ЦИЕ) и има телевизионни станции на 6 пазара - Чехия, Румъния, Словакия, Словения, Хърватия и България.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
На днешната дата |„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
България |Уолстрийт смята, че токенизацията ще промени световните пазари. Сега е ред на златото
Финанси |Демократи от американския Конгрес искат Андрю Маунтбатън Уиндзор да отговаря на въпросите за Епстийн в САЩ
Свят |Шефът на Razеr: Подгответе се изкуственият интелект да промени всичко в гейминг индустрията
Технологии |Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Свят |10 признака, че сте в капана на токсична връзка - Част 1
Маркетинг |Символиката в роклята на Меган Маркъл
Общество | Advertorial |На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
На днешната дата |Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп
Свят |14 остроумни цитатa от бащата на рекламата Дейвид Огилви
Лица |Албания изгони ЧЕЗ
Енергетика | Advertorial |„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
България |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.