Студио за анимация към Walt Disney уволнява 14% от служителите си

Икономика

Студиото за анимация Pixar, част от Walt Disney Co., възнамерява да уволни около 14% от служителите си, или приблизително 175 души, пише New York Times, цитирайки писмо от ръководителя на студиото Джим Морис.

Той каза, че решението за съкращаване на персонала е дошло след слабото представяне в боксофиса на последните анимационни филми, включително "Бъз Лайтър" и "Елементарно".  Вестник New York Times също съобщи, че Pixar ще спре да създава оригинално съдържание за стрийминг услугата Disney+.

The Hollywood Reporter пише, че съкращенията са част от усилията на Disney да измести фокуса си от количеството съдържание, което произвежда, към неговото качество. Компанията  Walt Disney не е е отговорила на искане за коментар. От началото на 2024 г. капитализацията на Disney е нараснала с 14,1%, до 187,8 милиарда долара.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод