Ключова дума
|Автори
|Advertorial
|Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Стил
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Бизнес
|Туризъм
|Общество
|Лица
|Култура
|Криейтив
|Класации
|Техники за успех
|София
|ЕС
|Екран
|Банки
|Мениджмънт
|Светска хроника
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Всичко от деня
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Fractal Games
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|Политика за бисквитки
|Кристалина Георгиева номинирана за еврокомисар на годината
Доказан авторитет, компетентност и отлично справяне с поверения ресор донесоха номинация на Кристалина Георгиева за еврокомисар на годината в поредната анкета на изданието „Юропиън войс”. Останалите кандидатури за титлата са на Вивиан Рединг, която отговаря за правосъдието, естонецът Сим Калас с ресор транспорт и швейцарката Сесилия Малмстрьом, на която са поверени вътрешните работи.
Анкетата на „Юропиън войс” излъчва победителят чрез гласуване на интернет страницата на изданието. Вотът ще върви до края на този месец.
Бившият вицепрезидент на Световната банка Кристалина Георгиева беше избрана за еврокомисар от квотата на България през февруари тази година след провала на кандидатурата на Румяна Желева. В Европейската комисия тя завежда ресор „Международно сътрудничество, хуманитарна помощ и реакция при кризи”.
Тя е вторият български еврокомисар, който попада в престижните европейски номинации. През 2008 г. първият български еврокомисар Меглена Кунева беше номинирана за същата титла в анкетата на „Юропиън войс”. Вотът тогава й отсъди званието „Европеец на годината”. Паралелно проведено гласуване от другото водещо европейско издание „Юропиън адженда” я обяви за „комисар на годината”.
Междувременно „ИЮ Обзървър” съобщи, че Кристалина Георгиева няма намерение да се кандидатира за президент на България от името на ГЕРБ, каквито информации се появиха у нас пред дни. „Никой не е отправял подобно предложение на еврокомисар Георгиева. Тя възнамерява да продължи да работи като еврокомисар”, заяви нейният говорител Феран Тараделяс пред „ИЮ Обзървър”.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Инвеститори оценяват разработчика на изкуствен интелект Аnthropic на 900 милиарда долара
Компании |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |На фокус следващата седмица: Несигурността на пазарите се запазва
Икономика |Kioxia отчита рязък скок на печалбите заради бума на изкуствения интелект
Компании |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Свят |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Енергетика |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.