Чалгата забранена в Копривщица за 4 дни

Политика за бисквитки

Кметът на Копривщица Генчо Герданов забрани чалгата за 4 дни. Забраната ще важи, докато се провежда Национален събор на българското народно творчество в Копривщица, съобщи Нова телевизия.

"Мисля, че няма нещо по-логично от това", каза той пред телевизията. "При подписването на договорите с всички, които ще се занимават с търговска дейност по време на събора, ще се представя заповедта за забрана, а санкциите за нарушаването ѝ ще бъдат от 50 лева до 100 лева", уточни кметът.

Съборът започва на 7 август на поляните в местността "Войводенец" над Копривщица, като се очаква на него да се съберат над 12 000 изпълнители от цялата страна. Фолклорното събитие се провежда веднъж на пет години от 1965 г. насам.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?