Агата Кристи води курс по творческо писане с помощта на изкуствен интелект
Агата Кристи оживява и води курс по творческо писане благодарение на изкуствен интелект, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Би Би Си и наследниците на покойната авторка на бестселъри обединяват усилия, за да създадат онлайн курс, посветен на начина на писане на Агата Кристи.
Обучението включва изкуствен интелект, изображения и възстановени аудиозаписи, пресъздаващи думи на авторката. Участват също актрисата Вивиен Кийн и визуални артисти. Идеята е младите творци да се почувстват все едно, че писателката води курса, отбелязва ДПА.
"Почитател на Агата Кристи съм и реализирането на този курс е сбъдната мечта за мен, изключително съм горд с него", каза Майкъл Ливайн, главен изпълнителен директор на Би Би Си маестро, организатор на онлайн обучения и създател на този, в който Агата Кристи разкрива тънкостите на писането. Той работи съвместно с Би Би Си студиос, наследниците на писателката и екип от експерти.
Ливайн отбеляза, че всички почитатели на Агата Кристи са поканени да "научат от собствените ѝ думи как точно пише; нейната предистория, вдъхновенията, занаята и уроците, които е научила по пътя си".
Курсът е създаден от екип от специалисти по творчеството на Кристи. Те са възстановили нейната философия за писане на базата на произведенията ѝ и архивни интервюта. В тях авторката разкрива тънкости за структурата на сюжетната линия, изграждането на героите, обратите в история, изкуството на интригата и др.
Книгите на Кристи са продадени в над 200 милиарда екземпляра, като включват 66 детективски романа и 14 сборника с разкази, припомня ДПА. Сред произведенията й е и "Мишкеловката" - най-дълго поставяната театрална пиеса в света, която се играе на лондонския Уест Енд от 1952 г. насам, като единственото прекъсване е по време на пандемията от КОВИД-19.
Агата Кристи умира през 1976 г. на 85-годишна възраст, но криминалните ѝ романи продължават живота си в телевизията и киното.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |Швейцария, Австрия и Великобритания губят туристи заради конфликта в Иран
Туризъм |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.