Еминем забрани на кандидат за президент на САЩ да изпълнява негови песни

Еминем забрани на кандидат за президент на САЩ да изпълнява негови песни

Американската организация за защита на авторски права (BMI) уведоми официално предизборния щаб на кандидата за президент на САЩ Вивек Рамасвами, че рапърът Еминем отнема лиценза му за използване на песни в кампанията на Републиканската партия, предаде CNN

В писмото на организацията се посочва, че „е получило съобщение от Маршал Брус Матърс III, професионално известен като Еминем, с възражение срещу използването на музикални композиции в кампанията на Вивек Рамасвами“.

Говорителят на Рамасвами Триша Маклафлин заяви, че предизборният щаб ще се съобрази с искането да спре да използва музиката на Еминем.

По-рано този месец биотехнологичният предприемач-милионер Рамасвами рапира пред свои поддръжници на панаира на щата Айова. Кандидатът за президент на САЩ взе микрофона и изпя куплет от Lose Yourself на Еминем.

Рамасвани на импровизиранап сцена на панаира в щата Айова. Снимка: Getty Images

38-годишният бизнесмен обясни, че това е любимото му парче, което звучи по време на предизборната му кампания.

По време на речта си Рамасвами също обеща да освободи Съединените щати от зависимостта от китайски стоки, както и да държи Украйна извън НАТО.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на златото се срина и всички се питат защо
Русия удари с дронове детска градина в Харков
Нов транспортен коридор през Гърция, България и Румъния ще свръзва Егейско и Черно море
Приватизация на войната: Глобалният бизнес с наемници процъфтява
Огромна вълна преминава през Млечния път - и учените не знаят защо
Kaufland представи нова продуктова линия свежа риба и морски дарове със сертификат TÜV AUSTRIA
Президентът наложи вето на част от измененията в Закона за специалните разузнавателни средства
„Кръстниците на AI“ и публични личности настояват за спиране на развитието на изкуствения суперинтелект