Великобритания продава на търг едни от най-скъпите си държавни вина

Великобритания продава на търг едни от най-скъпите си държавни вина

Министерството на вършните работи на Великобритания ще продаде на търг едни от най-скъпите вина от избата си, предава Daily Telegraph. През последните 4 години министрите са похарчили почти 400 хил. лири за вината на избата Ланкастър, близо до Бъкимгамския дворец.

Сега министерството иска да спечели 50 хил. лири, с който да купи по-нови сортове вина, продавайки стари и скъпи вина. Правителството ще публикува годишен отчет за използването на дипломатическата изба, в който ще бъде посочено стойността на закупеното вино и количеството на изпитото.

Избата от 60 квадратни фута има 39 000 бутилки и осигурява вино, шампанско и шери за различни държавни мероприятия. Достъпът до избата, която е работила в продължение на 100 години, е строго ограничен до министри и постоянни държавни секретари.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Nature Geoscience: Нова зона за мегаземетресение e открита в Атлантическия океан
Financial Times: Предполагаема руска намеса прекъснала GPS-а в самолета на Фон дер Лайен при кацането в Пловдив
Симеон Дянков: ДДС на 22% решава проблема с бюджетния дефицит
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 септември
Германците пият все по-малко бира
Кристин Лагард предупреждава за риск за световната икономика заради намесата на Тръмп във Федералния резерв
На днешната дата, 2 септември. Рождениците днес
Атанас Запрянов: ВМЗ-Сопот ще стане доставчик на 155-милиметрови снаряди за НАТО и ЕС