Клаудия Шифър представи собствена модна линия

Клаудия Шифър представи собствена модна линия

Един от най-известните супермодели на 90-те години – Клаудния Шифър, показа първата си модна колекция. Манекенката пусна собствена модна линия, която акцнтира върху фината материя от кашмирска вълна.

В интервю за американското списание „Воуг” 40-годишната Шифър разказва, че с годините представителите на много компании са идвали при нея с молбата „да прегърне продукта им” и да застане зад него. Тя обаче не е искала да сложи името си върху нещо, „което не обича” наистина и в което не е вложила цялото си сърце.

Резултатът от работата на Шифър е колекция в рамките на германската марка облекла от трикотаж Iris von Arnim, която е 100% под нейния креативен контрол. Манекенката обяснява, че изборът на кашмира е нейно лично предпочитание и че винаги е обичала да си купува дрехи от тази материя. В колекцията си тя залага на външния вид, който според нея би отговарял на ежедневието на работещата майка – дълги пуловери без големи деколтета, но прилепнали по тялото и с дължина, която ги прави секси. Цените на дрехите в колекцията й варират от 400 до 2040 долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция забрани пушенето на плажове, автобусни спирки, паркове и други места
20% от българите са с прекъснати здравноосигурителни права
Германските социалдемократи обсъждат дали да предложат забрана на партията "Алтернатива за Германия"
Арести в Белград след протеста с искане за предсрочни парламентарни избори
Властта не очаква вотът на недоверие да бъде успешен
Украйна възнамерява да излезе от Отавската конвенция за забрана на противопехотните мини
Морската вода в Приморско най-чистата в България и втора в Европа
Запрянов: Увеличените усилия за отбрана ще дойдат от европейските инструменти