Новата кукла Барби –бизнес дама с минитаблет и смартфон

Новата кукла Барби –бизнес дама с минитаблет и смартфон

Най-големият производител на играчки в света – американската Mattel – преобрази традиционния вид на куклата Барби с панделки и бални рокли като я превръща в делова дама с минитаблет и смартфон.

Новият модел е на пазара под името "Главен директор по вдъхновението", посочва списание Entrepreneur. Бизнес Барби е част от продуктовата серия на Mattel "Барбита с кариера" и бе представена на Американския национален панаир на играчките в Ню Йорк тази седмица. В същата серия куклите включваха Барби президент, астронавт, медицинска сестра, хирург и стюардеса. Това е второ навлизане на познатата русокоса кукла "в света на бизнеса", след като през 1992 г. беше представена Барби изпълнителен директор с ярко розова риза и бели обувки с висок ток.

Новата кукла предприемач ще се продава в магазините в Щатите от този юни на цена12.99 долара. "Винаги опитваме да правим нашите барбита с кариера отражение на времената, в които живеем“, коментира говорителят на Mattel Мишел Чидони пред CNN Money. По думите й куклата е резултат от нарастващото желание на съвременните жени да заемат ръководни роли в бизнеса. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Великобритания обмисля забрана на X заради голи снимки, генерирани от изкуствен интелект
Доларът пренебрегва предизвиканите от Тръмп трусове, фокусът е върху действията на Фед
Положителните отзиви, на които потенциалните ви клиенти се доверяват
Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Една малка промяна, която ще ви помогне със спазването на новогодишните обещания
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ