Почина актьорът от "Хари Потър" Ричард Грифитс

ПР и събития

Британският актьор Ричард Грифитс почина днес, 29 март, на 66-годишна възраст, предаде Sky News. Причина за смъртта му станаха усложнения след претърпяната от него сърдечна операция.

Актьорът е известен на публиката от цял свят с участието си във филмите за Хари Потър. В тях Грифитс се превъплъти в досадния чичо на Хари - Върнън Дърсли, съпруг на лелята на магьосника Петуния. Персонажът на Грифитс се появява в пет от филмите от поредицата, започвайки с първия ("Хари Потър и философският камък", 2001) и завършвайки с предпоследния ("Хари Потър и даровете на смъртта: Част 1", 2010).

Освен това Грифитс участваше във филми като "Супермен 2", "Жената на френския лейтенант", "Рагтайм", "Ганди", "Голо оръжие 2 1/2" и "Карибски пирати: В непознати води".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Преживяване, което клиентите ще запомнят
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
Цитат на деня
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София