Професор получи $5 млн. финансиране да изследва живота след смъртта

Професор получи $5 млн. финансиране да изследва живота след смъртта

Джон Мартин Фишер, професор по философия в Университета на Калифорния „Ривърсайд” е спечелил безвъзмездно финансиране от 5 милиона щатски долара от фондация "Джон Темпълтън", за да изучи темата за живота след смъртта. Неговият проект ще трае 3 години, предава Yahoo.

Фишер заедно с екипа си ще изучава религиозните и нерелигиозни възгледи за безсмъртието. Едно от нещата, които те ще проучват е дали хората искат да живеят вечно. Според интернет страницата на университета, която обяви отпускането на безвъзмездните средства има много анекдотични доклади за задгробния живот, но липсва изчерпателна и научна информация за живота след смъртта или за това как вярата в безсмъртието влияе на човешкото поведение. Изследването ще разгледа редица явления, включително небето, ада, чистилището и кармата. Безвъзмездната помощ е най-голамята някога давана на хуманитарен професор в Калифорнийския университет в Ривърсайд и една от най-големите на физическо лице в университета.

"Ние ще бъдем много внимателни при документирането на преживявания близки до смъртта и други явления, опитвайки се да разберем дали те предлагат реалистични погледи за задгробния живот или са биологично предизвикана илюзия”, каза Фишер. "Нашият подход ще бъде безкомпромисен, научен и строг. Ние няма да харчим пари, за да проучваме извънземни отвличания", казва още той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България на протест: Десетки хиляди изпълниха центъра на София и големите градове
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Полицията слага КПП-та на входовете към протеста в столицата
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 декември
Кая Калас: Ако се мисли за ограничаване на украинските въоръжени сили, трябва да се помисли и за руските
БНБ започна продажбата на стартови комплекти с евромонети
Как Испания преживя прехода от песети към евро и какви са поуките за България?