Марин Льо Пен няма да гласува нито за Саркози, нито за Оланд

Марин Льо Пен няма да гласува нито за Саркози, нито за Оланд

Лидерът на крайната десница във Франция Марин Льо Пен заяви пред привържениците си на митинг днес, че ще пусне празна бюлетина на втория тур на президентските избори, но допълни, че няма да ги съветва как да гласуват. Очакваше се Льо Пен да даде насоки на последоветилите си за кой да подкрепят на вторя тур на президентските избори в неделя, предава „Франс прес”.

Изненадващо обаче Льо Пен, чийто резултат от 17,9% на първия тур на изборите на 22 април, направи привържениците й ключов фактор за втория тур в неделя между фаворита Франсоа Оланд и настоящ президент Никола Саркози, заяви, че няма да подкрепи нито един от двамата кандидати.

"В неделя ще пусна празна бюлетина", заяви тя на ежегодното шествие на Националния фронт в памет на Жана Д`Арк. Аз направих моя избор. Всеки от вас ще направи своя", допълни тя.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Още слънце ни очаква в сряда, в котловините ще има мъгли
Скрита климатична промяна може да е подтикнала епичните тихоокеански плавания преди 1000 години