Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Рекламодатели забогатяват от звездите на YouTube
Няколко компании трябва да са изключително благодарни на популярните герои във видеоклиповете в YouTube. „Звездите” на видеопортала, които генерират милиони кликвания, привличат интерес и към разположените на същата страница рекламни банери.
10-те най-гледани личности в YouTube през изтеклата година докараха на няколко щастливи рекламодатели по 100 хил. долара, пише Businessinsider.
Данните от изследване на американската рекламна агенция TubeMogul показват, че в периода юли 2009 – юли 2010 г. няколко независими партньора на YouTube, които рекламират във видеоканалите на портала, са спечелили огромна сума благодарение на кликванията на потребителите. Имената на тези партньори не се споменават.
Специалистите са изчислили приходите на всяка една от най-облагодетелстваните компании. Те са достигнали до резултатите за над 100 хил. долара печалба, като са сметнали приходите от банерите. Резултатите им са максимално точни, защото са взети предвид тези 2.59% от потребителите, които се отказват да видят рекламата преди тя да се е заредила.
Отчетена е и средната цена за хиляда кликвания (или импресия) в YouTube, която е долар и половина. След това е пресметната подялбата на рекламните приходи между YouTube и външните партнъори, която към момента е в съотношение 50/50.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Саудитска Арабия се опитва да създаде международна коалиция за защита на корабоплаването в Червено море
Свят |Времето: Слънчево и ветровито
България |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
Политика |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингСтарите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
БългарияФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.