Шефът на Bentley става главен изпълнителен директор на Aston Martin

Job Мениджър

Адриан Холмарк, опитният автомобилен лидер на луксозната марка Bentley, е назначен за нов главен изпълнителен директор на Aston Martin, съобщава CNBC.

61-годишният Холмарк ще започне да изпълнява новата си роля не по-късно от 1 октомври, съобщиха от компанията в петък. Той ще поеме поста от Амедео Фелиса, който ще остане начело на компанията дотогава и ще следи за въвеждането на нови продукти.

"Холмарк има повече от 25 години изключително успешен опит във висшия автомобилен мениджмънт от САЩ, Европа и Азия в компании като Bentley, Porsche и Volkswagen", се казва в изявлението на Aston Martin Lagonda.

Това е поредната промяна в ръководството на компанията, която през последните години претърпя големи загуби, довели до свиване на резултатите за 2023 г. 

Фелиса оглави компанията през май 2022 г., след като предшественикът му Тобиас Моерс издържа по-малко от две години на ръководния пост.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения