Саудитска Арабия откри първия в историята си магазин за алкохол
Аудио Арабия е открила първия си магазин за алкохол в дипломатическия квартал на столицата Рияд, съобщи CNBC.
Новината, която не е официално потвърдена от саудитското правителство, представлява голям пробив за силно консервативната мюсюлманска теокрация, където алкохолът е забранен от 1952 г. насам.
Според списък с правилата на магазина, видян от CNBC, заведението е достъпно само за немюсюлмански дипломати, а разрешението трябва да бъде потвърдено чрез приложение, наречено Diplo.
В магазина не се допускат гости или лица под 21-годишна възраст, които да придружават оторизираните посетители, фотографията е строго забранена, а мобилните телефони трябва да се съхраняват в защитени "мобилни чанти", за да не се използват, докато са в магазина. Покупките също така подлежат на месечна квотна система за всяко регистрирано лице.
От години се носят слухове, че кралството от Персийския залив, известно с ултраконсервативните си закони, в крайна сметка ще разреши употребата на алкохол извън чуждестранните посолства като част от по-широката си кампания за либерализиране на саудитското общество и привличане на повече чуждестранни туристи и емигранти. Магазинът в дипломатическия квартал е малка крачка в тази посока, казва пред CNBC саудитски консултант, близък до кралския двор.
"Това е малка крачка към евентуалното отваряне на продажбата на алкохол за немюсюлмани в Саудитска Арабия - в хотели и други заведения", казва консултантът, пожелал анонимност поради чувствителността на темата.
Те добавиха, че една от основните цели е "да се справим с проблема с контрабандата, който винаги сме имали с дипломатите". Служителите на чуждестранните посолства, които могат да внасят алкохол за съхранение в помещенията на посолството, са известни в Саудитска Арабия с това, че често внасят алкохол в големи количества и след това го продават на черния пазар.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Кралят на ужасите Стивън Кинг става на 70 – 15 любими откъса от творчеството му
Лица |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Екокатастрофа в Източнокитайско море след потъването на иранския танкер
Свят | Advertorial |Затварят за движение кръговото на Руски паметник
Общество |Голям пожар гори в столичния квартал „Красна поляна”
Общество | Advertorial |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.