Очакват се блокади по границата с Гърция и Турция

Политика за бисквитки

Блокадите по границите се увеличават. Днес ще протестират не само гръцките фермери, но и български превозвачи, съобщава Нова тв. 

Фермерите заплашиха, че около обяд ще затворят за 72 часа пътя Комотини-Кърджали. Български превозвачи пък заплашват да блокират границата с Турция при пункта "Капитан Андреево". 

Превозвачите настояват да се увеличи работното време на митническото бюро в Свиленград на 24 часа, както е на контролно-пропускателния пункт. В момента бюрото работи по 12 часа от 8:00 до 20:00 часа, обработването на документите е бавно и се образуват опашки.

Близо 200 български коли са попаднали в среднощна блокада в Гърция през миналата нощ. Десетки наши сънародници са се озовали в капан в гръцкото погранично село Промахон заради стачката на гръцките фермери. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Шефът на OpenAI: Изкуственият интелект ще лекува болести, но може да създава и опасни патогени
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Скандал с банка и картини: Мексико протестира срещу изпращане на произведения на Фрида Кало и Диего Ривера в Испания
Времето: Облачно, ветровито, а на места и дъждовно
NEXT LEVEL HR 2026: Хора, заплати и резултати: защо повече инвестиции не водят до повече ефективност?
Може ли любопитството да бъде суперсила?
Германия изтегля партиди безалкохолна бира от пазара, защото се превърнала в алкохолна