Пожарникари се борят с пламъци на остров Тенерифе

Политика за бисквитки

Пожарникари се борят с пожар на испанския остров Тенерифе, който е причинил евакуацията на стотици жители по пътя си, предава BBC. Най-малко 1800 са били принудени да избягат от град Вилафлар във вторник вечерта от пожарите, които бушуват от неделя. Огънят е засегнал най-малко 2000 хектара земя, казват местните власти.

Пламъците не са засегнали най-популярните туристически курорти по бреговете на острова. Жителите в село на Чирч, също са били евакуирани тази сутрин поради силен дим от пожарите, казват местните медии. Съобщава се, че огънят е достигнал ръба на Националния парк Тейде. Въпреки това самият парк не е застрашен, казват от службите.

Хеликоптери са били използвани за да се изливат вода върху засегнатите склонове. Друг пожар на съседния остров Ла Палма, които се разпростря на около 500 хектара е под контрол. Испания е силно засегната от горски пожари през тази година, след като претърпя най-сухата зима от 70 години насам.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години