Тръмп продава Библията под собствената си марка и с предизборен слоган

ЕС

Кандидатът за президент на САЩ Доналд Тръмп започна да продава Библията под собствената си марка и с адаптиран слоган на кампанията, който е „Накарайте Америка да се моли отново“ (Make America Pray Again), съобщава New York Times (NYT).

Тръмп казва, че има много Библии, защото това е любимата му книга, така че е готов да достави свещеното писание във всеки американски дом. Комплектът с Библия от републиканския кандидат струва $59,99. В него, освен Библията влизат ръкописна версия на припева на песента на кънтри певеца Лий Грийнууд, под чиято мелодия Тръмп обича да излиза на сцената, както и копия на Закона за правата, Клетвата за вярност, Декларацията за независимост и конституция на САЩ. Отбелязва се, че Тръмп не продава тези комплекти директно от свое име, обаче получава определени отчисления от търговията с тях.

Преди това Тръмп написа писмо до Върховния съд, в което поиска да бъде признато, че има абсолютен имунитет срещу обвинения в опити за отмяна на резултатите от президентските избори през 2020 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания се сблъсква с "безпрецедентна" епидемия от менингит
Тръмп нарече отказа на НАТО да помогне на САЩ във войната с Иран „много глупава грешка“
Централната избирателна комисия тегли жребия за номерата в бюлетината
Най-умните хора използват провала като инструмент за усъвършенстване
На днешната дата, 18 март. Рождениците днес
Времето в сряда: Застудяване и превалявания
НАТО разполага допълнителна ПВО-система за защита на авиобазата Инджирлик в Турция
Франция е готова да помогне на САЩ да осигурят сигурността на Ормузкия проток, но не и докато има кораби под атака