Войници готвели убийство на Барак Обама
Четирима американски военнослужещи са били обвинени в подготовката на държавен преврат и убийство на президента на САЩ, Барак Обама, предават световните агенции.
Обвинените са от младшия офицерски състав на Трета моторизирана дивизия на база Форт Стюърт, щат Джорджия. По данни на прокуратурата на САЩ, военнослужещите са част от радикална групировка. Те планирали да превземат оръжейния склад на Форт Стюърт и да разрушат сградата на Управлението за вътрешна безопасност и хидросъоръжения на щата Вашингтон. След това са смятали да извършат покушение над президента Барак Обама и държавен преврат.
Един от обвинените войници, 26-годишният Майкъл Бърнет, се призна за виновен в понеделник за непредумишлено убийство, участие в незаконна организирана дейност, както и по други обвинения.
Той се споразумя да сътрудничи на прокурорите срещу другите трима обвиняеми.
Прокурорите заявиха, че групировката се наричала F.E.A.R., съкращение от английското "Вечно безсмъртни, винаги готови". Властите обаче на знаят колко точно са членовете й.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Европейският парламент одобри трансатлантическото търговско споразумение със САЩ
Любопитно |Симеон Дянков: Общият дефицит за 2025 година е около 5,5% от БВП
България |Германия официално отхвърли офертата на UniCredit за Commerzbank
Финанси |Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното
Спорт |Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.