Масова конфискация на iPad таблети в Китай

Масова конфискация на iPad таблети в Китай

Китайските власти са започнали масова конфискация на таблетите на Apple, iPad от фирмени магазини на компанията.

Акцията е предприета заради спор между американския гигант и китайската компания Proview Electronics, която е производител на дисплеи. Двете фирми водят съдебен спор за правото за ползване на търговското наименования iPad.

Apple първоначално купува запазената марка от китайската компания за 55 000 долара, която я е регистрирала през 2001 г., много преди да се появи на пазара таблетът на американската компания.  Според съдебното дело сделката, не е включвала правото Apple да използва думата iPad в Китай, предава ДПА. Китайски съд вече се е произнесъл в полза на Proview, но Apple обжалва решението.

Ако започне масова конфискация на iPad в цял Китай, това ще бъде сериозен удар, за борещата се за надмощие в азиатската страна американска компания. Според анализатори продажбите на таблети в азиатската държава се очаква да нарасне с 50% през следващите пет години.

Proview Electronics  настоява и за извинение за това, че щатският технологичен концерн е нарушил условията по сделка за употребата на думата iPad. Освен това иска обезщетение в размер на 38 млн. долара за нарушението.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Първи резултати от Румъния: Никушор Дан е новият президент
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Звукът влияе директно върху клетките в човешкото тяло
Андрей Църня алармира за руска намеса в изборния процес в Румъния