Нови протести в Кайро

Нови протести в Кайро

Военната полиция в Египет тази сутрин блокира района около Телевизионния център в Кайро заради очаквани протести на християни-копти, които се опитват да проникнат в сградата, предаде РИА „Новости“.  

Властите се притесняват, че протестиращите ще щурмуват сградата, след като вчера през целия ден тя бе обсадена. Протестиращите дори са нападнали с камъни полицейски бронетранспортьори и блокирали движението на транспорта по близкия булевард край брега на Нил. Митингът е предизвикан от конфликт заради строеж на църква в близкия град Едфу, тъй като коптите са против това строителство.

В същото време се готви поредната протестна акция на столичния площад "Тахрир", която трябва да протече под лозунга "Благодарим. Върнете се в казармите". Тя е насрочена за петък и е по инициатива на Коалицията на революционната младеж на Египет. Демонстрацията ще бъде организирана срещу твърде продължителното присъствие на армията начело на властта в страната.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
На днешната дата, 6 декември. Никулден
Бундестагът прие закона за връщане на наборната военна служба в Германия
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Постигнато е съгласие между правителството, синдикатите и бизнеса за Бюджет 2026
Цитат на деня
Колонката на Ричард Брансън: Най-важните уроци от моите 50 години в бизнеса