ОАЕ маха визите за българи

ОАЕ маха визите за българи

Обединените арабски емирства (OAE) отменя визите за 13 европейски държави, сред които и България. Актът идва една седмица, след като Европейският парламент гласува с мнозинство доклада на българския евродепутат от ГЕРБ/ЕНП Мария Габриел за определянето на третите страни, чиито граждани трябва да притежават виза при преминаване на външните граници на държавите-членки и тези, чиито граждани са освободени от това изискване, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ..

До този момент се прилагаха 2 отделни процедури за европейските граждани: безплатна и опростена процедура за гражданите на старите държави-членки, и заплатена и по-сложна процедура за гражданите на 13-те държави - Естония, Латвия, Литва, Хърватия, Кипър, Малта, Словения, Полша, Румъния, България, Чешката република, Унгария и Словакия. Аргументът на евродепутата беше, че няма различни категории европейски граждани и всички трябва да бъдат третирани по еднакъв начин.

"Това решение, което ще влезе в сила от 15 март, е много положителен знак за всички европейски граждани, както и за задълбочаването на отношенията между ЕС и ОАЕ. Това е първата арабска държава, за която Европейският съюз либерализира визовия режим и поради това е особено важно и решението, взето от Обединените арабски емирства. Това също е и стъпка за укрепване на пространството на свобода, сигурност и правосъдие. Решението показва, че Обединените арабски емирства спазват своите ангажименти и утвърждава положителния резултат от гласуването в Европейския парламент”,  коментира новината Мария Габриел.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Караджов за искания подкуп от шофьори на Роби Уилямс: Случаят е срам и позор
Предлагат родителите на деца до 12 г. да имат право да работят дистанционно през лятото
Перник и останалите населени места, захранвани от язовир "Студена", са без вода
Джей Ди Ванс: Вървим към спиране на работата на федералното правителство
Мерц: Европа не е във война, но вече не е в мир с Русия
Тръмп и Нетаняху се договориха за план за прекратяване на войната в Газа, подкрепата на „Хамас“ е под въпрос
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс