Осама планирал атаките си в дневник

Осама бин Ладен водел сметки колко американци трябва да бъдат убити, за да бъде оказан натиск върху Америка от Близкия изток. Това заявиха пред "Асошиейтед прес" двама американски държавни представители. Те съобщиха, че от дома на Бин Ладен в Пакистан са били иззети личен дневник и файлове с лична информация.
В тях е записано, че лидерът на „Ал Кайда” е мислел, че атаките на 11 септември ще вземат повече жертви. И че не са постигнали желания от него мощен ефект.
Бин Ладен е призовавал поддръжниците си да атакуват малки градове и междуградски влакове. Заговорите му са включвали терористични атентати в Европа през миналата година, заради които бяха засилени мерките в редита страни и в посолствата. Терористът планирал още атаки на знакови за САЩ дати като Денят на независимостта - 4. юли и навършването на 10 г. от смъртоносните нападения на 11 септември 2001 г. В дневника си той отбелязал, че не само Ню Йорк, а и други големи градове в Америка като Лос Анджелис например трябва да бъдат атакуван.
На определени представители на американския конгрес са били показани снимки на мъртвия Бин Ладен часове след като е бил убит. Републиканският сенатор от Оклахома Джеймс Инхоуф описва снимките като „доста ужасни”. “Един от изстрелите очевидно е влязъл или излязъл през ухото”, заяви той пред CNN.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Цитат на деня
Цитат на деня |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.