Leader's Hub БРОЙ /// Мениджър 12/24
Списание МЕНИДЖЪР Ви предлага 4 безплатни статии от броя — 1 / 4
Кое е откритието, на което искате да станете свидетел през 2025 г.?
Попитахме личностите от кориците на сп. „Мениджър“ през 2024 г.
Кое е откритието, на което искате да станете свидетел през 2025 г.?
Попитахме личностите от кориците на сп. „Мениджър“ през 2024 г.
Списание МЕНИДЖЪР ви предлага 4 безплатни статии
Остават ви още
3
статии за безплатно четене.
Влезте в акаунта си, за да можете да четете всички статии на списание МЕНИДЖЪР онлайн.
Ако нямате регистриран акаунт може да си направите на ZinZin.bg
Или продължете към безплатното съдържание на Мениджър News
Борис Георгиев, директор на Google Cloud за Централна и Източна Европа и Централна Азия
„Силно се надявам, че през 2025 г. ще станем свидетели на постигането на Artificial General Intelligence (AGI) – когато изкуственият интелект ще има когнитивните умения и интелект да разбира и учи на нивото на човешкия мозък. Това ще промени целия свят и сме много близо до него.“
Ваня Панайотова, генерален директор на L'Oréal за пазарите Адриатика/ Балкани и Румъния
„На мен (като бивш лекар) най-много би ми се искало да стана свидетел на следващото голямо откритие в медицината, което да ни позволи да се борим по-успешно с рака или с други значими болести като диабет, Алцхаймер… Науката се развива бурно в много области, а сякаш позабравихме най-важното: човека.“
Димитър Златанов, съсобственик и изпълнителен директор на „Лидер-96“
„Бих искал от бизнес гледна точка Европа да осъзнае, че е станала прекалено социалистическа (регулации, мудност, данъци, несвързаност) и че в днешния капиталистически свят няма шанс с този модел! Лично за мен се надявам на духовното осъзнаване на все по-голяма част от човечеството.“
Екатерина Недялкова, изпълнителен директор на „Experian България“
„Искрено искам да видя повече открития, които да променят живота, на онези, които нямат надежда, на онези, за които все още не сме открили лек. На всеки един от нас пожелавам да е откривател на поне една човешка ценност през 2025-а“.
Ивайло Рашев, мениджър „Самсунг Електроникс България“
„Мечтая за пробив в батерийните технологии, който ще елиминира нуждата от използването на ресурсоемки елементи (като кобалт, никел и литий), ще увеличи значително техния жизнен цикъл, ще намали времето за зареждане и ще позволи 100% рециклиране на всички материали, създавайки напълно затворен и устойчив производствен цикъл, който минимизира въздействието върху околната среда.“
Петър Стоилов, изпълнителен директор на „Нестле България“
„В технологичен план – индустриализирането на водородния двигател в мащаб. Роботи хуманоиди в индустриалното производство – като тук трябва да бъдем внимателни какво си пожелаваме.“
Петър Стойчев, плувец
„Колкото и светът да лети към нови измерения и технологиите да се развиват до нови нива, които преди това сме смятали, че са възможни само в научнофантастичните филми, има едно най-важно нещо за човечеството, което ще си остане приоритет номер едно във вечността – здравето. Ако от списъка със смъртоносните болести, за които няма лечение, може да отпадне дори една... Ако биотехнологично откритие позволи създаването на нови лекарства и терапия дори за една болест, на такова бих се радвал да станем свидетели и през 2025 г., и през всяка следваща година. Защото най-голямото откритие е самият човешки живот.“
Петър Торнев, директор на Технологичния център на Accenture в България
„Откритие, което би могло да революционизира света на артистите през 2025 г., е технология, която улавя и визуализира емоционалната енергия на твореца в момента на създаването на произведението. Например устройство или софтуер, който използва неврологични и биометрични данни (като сърдечен ритъм, мозъчна активност или гласова вибрация), за да създаде динамична визуална или звукова репрезентация на творческия процес. Представете си картина, която включва „емоционален подпис“ на художника, или изпълнение на оперен певец, придружено от визуализация на енергията и чувствата, които влага в своя глас.“
|
Ключови думи
откритие
медицина
технологии
изкуствен интелект
в едно изречение