Leader's Hub БРОЙ /// Мениджър 06/24
Списание МЕНИДЖЪР Ви предлага 4 безплатни статии от броя — 3 / 4
Next Level HR
Трети годишен форум на сп. „Мениджър“
Next Level HR
Трети годишен форум на сп. „Мениджър“
Списание МЕНИДЖЪР ви предлага 4 безплатни статии
Остават ви още
1
статии за безплатно четене.
Влезте в акаунта си, за да можете да четете всички статии на списание МЕНИДЖЪР онлайн.
Ако нямате регистриран акаунт може да си направите на ZinZin.bg
Или продължете към безплатното съдържание на Мениджър News
Гъвкавост, глобална перспектива, дигитална култура, непрекъснато обучение и емоционална интелигентност са ключовите компетенции, изисквани от мениджърите днес. Това стана ясно от презентацията „Лидерски профил на най-търсените изпълнителни директори в България“ на Калина Петкова, председател на Управителния съвет на Българската екзекютив сърч асоциация, с която беше открит третият форум Next Level HR на сп. „Мениджър“, посветен на професионалистите по управление на хора.
Гъвкавостта има водеща роля за ангажираността на служителите, посочи в презентация Румяна Босева, управляващ партньор в ARS Bulgaria. Тя отбеляза, че факторите, които мотивират служителите днес, се променят твърде често – ако преди 30 години това се е случвало на всеки 7 години, то днес промените са ежегодни. „Всяка година служители променят приоритетите си, а работодателите трябва да променят политиките си, което практически става невъзможно“, коментира Босева.
От ляво надясно: Мирослава Маркова, мениджър отдел „Човешки ресурси“ на „ВМ Финанс Груп“, модератор; Румяна Босева, управляващ партньор в ARS Bulgaria; Лидия Шулева, управляващ партньор в „Бизнес Интелект“; Мадлен Алгафари, психотерапевт
Значението на управлението на представянето расте с всяка година, докато това на фактора бранд пада – това стана ясно в рамките на дискусионен панел „Гъвкавост отвъд home office“. Участниците в него обясниха, че младите хора сменят работното си място от 1 до 3 години, очакват от работодателите си да са много гъвкави и имат изявен интерес към предприемачеството.
От ляво надясно: Венцислав Савов, редактор„ Специални проекти“ в сп. „Мениджър“; Мартин Орешарски, директор „Удостоверителни услуги“, БОРИКА; Лъчезар Гергинов, търговски директор на „ОмегаСофт“ ООД
В рамките на fireside чат „Дигитални услуги в полза на „Човешки ресурси“. На фокус: електронното трудово досие“ експерти отчетоха нарастващ интерес по темата в България. Според тях IT и финансовият сектор ще бъдат първенците по отношение на внедряването на електронните трудови досиета. Участниците откроиха и основните плюсове на тези досиета – скорост, гъвкавост, удобство, сигурност, намаляване на ръчната работа.
От ляво надясно: Мирослава Маркова, мениджър отдел „Човешки ресурси“ на „ВМ Финанс Груп“, модератор; Михаил Стефанов, Culture and Talent Manager, Aurubis Bulgariа; Радослав Вангелов, изпълнителен директор на SoftOne Technologies; Мария Атанасова, старши директор Business Partners, Progress
За да се повиши човешката ефективност, трябва да се опитаме да върнем човешкото в работата – да има пространство за човешкия дух насред работния процес, – около това мнение се обединиха участниците в дискусионен панел „Ефективност 2.0: нова ера на оптимизация“. Според тях от основна важност е да има добра комуникация на всички нива в една организация и мениджърите активно да слушат служителите си. Важно е да се помисли и как е организирано поставянето на цели в компанията, как се проследява постигането им, да се гарантира пълна яснота за всички в процеса, смятат експертите.
От ляво надясно: Мирослава Маркова, мениджър отдел „Човешки ресурси“ на „ВМ Финанс Груп“, модератор; д-р Пламен Димитров, бизнес психолог, консултант по организационно развитие; Галина Цанова, директор „Човешки ресурси и администрация“ в ПРЕСТИЖ, Деница Стоянова, ръководител „Човешки ресурси“ за клъстер „Балкани“ в AstraZeneca; Гергана Раковска, председател на Фондация на бизнеса за образованието
Колко важно за работодатели и служители е психическото здраве и как бизнесът да се подготви за новите поколения на пазара на труда обсъдиха експерти в дискусионен панел „Различни поколения, един глас“. От дискусията стана ясно, че все повече компании имат програми за психично здраве, които имат три стълба за оказване на подкрепа и съдействие – финансов, юридически или психологически. Те са от изключително значение за доброто благосъстояние на служителите.
|
Ключови думи
HR Next Level
форум
пазар на труда
гъвкавост
нови компетенции
управление на таланти