Дават на концесия плажовете „Корал” и „Делфин" при определени условия

Дават на концесия плажовете „Корал” и „Делфин при определени условия

Правителството одобри откриването на процедура за концесиониране на плажовете Корал и Делфин. Изискванията към концесиониерите обаче са специални, заради намерението на държавата да превърне плажовете в екоплажове. Това съобщи министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова, цитирана от „Дарик”.

Едно от основните условия пред бъдещите концесионери е преместваемите обекти, които ще бъдат разположени на двата плажа да не заемат повече от 1% от плажната площ, а чадърите и шезлонгите да бъдат направени от природни материали, най-често дърво.

Друго интересно и различно изискване касае атракционите на плажа и водните атракциони - те трябва да отговарят на изискването да са екологични, например да са безмоторни, за да не се допуска замърсяване на плажа.

„Цената е по-ниска, тъй като концесионерът ще може да разполага много по-малко търговски обекти и при много по-малко площи. Разбира се, концесионерът е този, който ще определи и предложи цената", каза Павлова.

„Минималната цена за „Делфин" започва от 4 300 лева, а за „Корал", тъй като и плажът е по-голям - 58 000 лева. Оттам нататък потенциалните концесионери са тези, които трябва да предложат своето концесионно възнаграждение”, обясни министърът.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имейлът не е мъртъв — но вашата стратегия може би е. Ето как да я съживите
Тази нощ преминаваме към зимно часово време
Япония вдигна изтребители, след като руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Японско море
Канцлерът Мерц очаква САЩ да освободят германското подразделение на „Роснефт“ от санкции
На фокус следващите седем дни: Избори в Аржентина, отчети от „Великолепната седморка" и заседания на Фед и ЕЦБ
Как успешните лидери се изправят на крака след провал
Откриха наскоро изчезнала картина на Пабло Пикасо
На днешната дата, 25 октомври. Рождениците днес