Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Турция заплаши да се откаже от руския газ
Турският президент Реджеп Таип Ердоган заплаши Русия с отказ от руския газ и респективно, от проекта „Турски поток” на фона на изострящите се отношения между Анкара и Москва заради неколкократните нарушения в последните няколко дни на турското въздушно пространство от самолети на руската авиация.
„Ние не можем да се примирим с тази ситуация. Обясненията на Русия за нарушаването на въздушното ни пространство са неубедителни”, цитира „Ройтерс” изявление на турския президент, направено пред журналисти на път за Япония, където му предстои официално държавно посещение.
Освен това, Ердоган намекна, че Анкара може да мине и без помощта на Русия при изграждането на първата атомна централа в Турция. „Има и други места от от които турската държава може да взема природен газ и други страни, които могат да изградят първата турска ядрена централа”, казва Ердоган.
"Русия вече е вложила 3 млн. долара в АЕЦ „Акуя” и затова именно тя трябва да бъде особено внимателна по този въпрос”, обобщава турският президент.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.