Работи, моли се и обичай
Заглавието е пародия на популярната книга на Елизабет Гилбърт „Яж, моли се и обичай“ и едноименният филм по нея, излязъл наскоро по екраните. Но кой днес има време за ядене? Бързото хапване замени спокойното хранене, тъй като работата е над всичко. Логиката на живота е неумолима - изчислява се производителността, благосъстоянето не.
Затова балансът между работата и личния живот трябва да влезе в дневния ред на бизнеса, особено за компании, които искат да привлекат, мотивират и задържат най-добрите таланти, пише Harvard Business Review.
Това върху, което си струва да се замислят много мениджъри е, че стресът на работното място води до всеобщ икономически спад в икономиката, макар и печалбите на компаниите да растат, препоръчва изданието и веднага предлага решения:
"Има много начини това да се промени. Например - да се работи от вкъщи. Това ще намали задръстванията по улиците и замърсяването на въздуха. Ще спести енергия. Около 40% от служителите на IBM например не седят в офиса всеки ден; служителите на компанията в развиващите се страни могат да получат възможност за широколентов интернет достъп у дома си. По този начин хората ще имат и възможност да прекарват повече време със семейството и децата си.", твърди Harvard Business Review.
Молитвите идват някъде между работата и обичта. Ценностите са на мода. Все повече компании търсят универсални човешки ценности, за да убедят екипа си да застане зад една обща цел. Структурните решения като работата от вкъщи, гъвкавото работно време, приятелските отношения, добрият тон на работното място могат да бъдат оборени от някои ретро мениджъри, но истината е, че те водят до ползи. А от ползите произтичат отговорните служители.
Ясно е, че връзката между работата, молитвата и обичта е узряла за преобразяване. Така, че усмихнете се като Джулия Робъртс във филма и включете тези въпроси в дневния ред, съветва авторитетното издание.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.