Наръчник за преодоляване на несъгласията

Наръчник за преодоляване на несъгласията

Наръчник за преодоляване на несъгласията

Имаме най-малко по един двубой всеки ден. Добре, добре, може би "двубой" е малко силна дума, но нека кажем, че имаме несъгласия всеки ден. Аз съм консултант и част от моята роля е да оспорвам статуквото. Водил съм много битки и ако те са били смъртоносни, досега нямаше да имам много клиенти. Така че през годините, аз трябваше да се науча как да не се съгласявам по един по-мирен начин.

Ето седем от техниките за дипломатично изглаждане на различията, които аз използвам:

1. Намерете обща основа

Трудно е да се изгради съгласие, когато няма допирна точки на мислене между двете страни. Малък трик, който върши работа е да кажетес: "Мисля, че и двамата сме съгласни за това ...". Когато дискусията започне да излиза извън темата и да се разгорещява, вметнете тази реплика. Това показва на другото лице, че виждате и неговата гледна точка и че търсите съгласието.

2. Определете ясно с кое от казаното от другия сте съгласен

Човекът, с когото говорите, ще каже различни неща. Определете точките, по които сте съгласни с него. Това създава среда, в която този човек може да стане по-диалогичен.

3. Разпознавайте емоциите

Когато емоцията влиза в разговора след това логиката и фактите са изложени на риск. Ако човек е ядосан, разочарован или разстроен, не можете да се преструва, че не е част от разговора. Можете да признаете емоцията и да я валидирате. И по този начин ще може да се върнете към съществената част от срещата.

4. Поискайте повече, отколкото ви казват

Ако здадавате повече въпроси, вие ще получите повече отговори, с които можете да се съгласите, както и да разберете по-добре това, което може да накара другата страна да тръгне на компромис.

5. Апелирайте за баланс, не за справедливост

Честността е понятие, което има много емоционален багаж, а това го прави рискован термин, за да се използва в разговор. Търсете баланса - особено ако се опитвате да стигнете до споделяне на ресурсите или отговорностите.

6. Поискайте прекъсване

Когато несъгласие не се преодолява, значи е време за почивка. Ако двете страни не постигат споразумение, това може да се дължи на умора и отказ от страна на хората да се изслушват. Една освежаваща почивка ще ви подейства добре.

7. Спазвайтe някои основни правила

Ето бърз списък на основните правила за преодоляване на разногласия. Ако нарушите тези правила, рискувате да обречете на неуспех всяко споразумение.

- Избягвайте личните нападки.

- Използвайте професионален език.

- Придържайте се към темата.

- Дистанцирайте се от заплахи.

Разногласията са част от всяка бизнес комуникация. Трябва да навигирате през тези разговори по начин, който да стимулира споразуменията.

Том Сърси за Inc.com

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ