Оправдан за укрити данъци, мениджърът на "Самсунг" отново начело

Лица

Бившият мениджър на „Самсунг Електроникс”, който беше осъден за укриване на данъци и по-късно амнистиран от президента на страната, се завърна начело на компанията, съобщи Би Би Си.

Ли Кун-Хи оглавяваше компанията за електроника в продължение на две десетилетия и подаде оставка през април 2008 г., три месеца преди да получи тригодишна условна присъда.

Бащата на 68-годишния Ли е основател на компанията. Самият Ли е един от най-влиятелните бизнесмени в Южна Корея и един от най-богатите хора в страната.

Според анализатори връщането на Ли начело на „Самсунг” е добра новина за компанията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спрете да гоните "вайръл" победи!
Трите основни качества на психопатите
Утре бизнесът ще плаща с над 42% по-скъп ток в сравнение с днес
Президентът Илияна Йотова пристигна в Ереван за срещата на върха на Европейската политическа общност
18 тона фъстъци от Египет бяха спрени заради опасно високи нива на плесени и токсини
Свлачището на пътя Смолян – Пампорово: започват проучвания и дълъг процес по укрепване
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"