Паоло Ферари е новият президент на Bridgestone ЕМЕА

Паоло Ферари е новият президент на Bridgestone ЕМЕА

Най-големият производител на гуми и каучукови изделия в света Bridgestone обяви назначаването на Паоло Ферари за президент и главен изпълнителен директор на базираното в Завентем, Белгия, бизнес звено на корпорацията за региона на EMEA (Европа, Близкия изток и Африка).

Ферари ще стане и член на съвета на директорите и изпълнителния комитет на Bridgestone Europe NV/SA.

Франко Анунциато, доскорошен главен изпълнителен директор на Bridgestone ЕМЕА, беше избран за изпълнителен председател и главен изпълнителен директор на Bridgestone China Asia Pacific – подразделението на компанията за Китай и Азиатско-тихоокеанския регион – през януари 2016 г.

Паоло Ферари има италианско гражданство и е заемал редица ръководни роли в Европа, Северна и Латинска Америка. Той ще допринесе за развитието на Bridgestone с богатия си управленски опит от световно равнище, очакват от компанията. Ще се присъедини към Bridgestone от Pirelli, където до неотдавна заема поста главен изпълнителен директор на подразделението за региона на Латинска Америка, а преди това е бил главен изпълнителен директор и председател за региона на Северна Америка.

Ферари е изпълнявал и висши ръководни функции в различни звена на Telecom Italia Group в Италия, Германия и Обединеното кралство. В началото на кариерата си работи като инвестиционен банкер за Credit Suisse First Boston в Лондон. Роденият в Италия Паоло е живял и работил предимно в чужбина и по-специално в САЩ. Той има завършена бакалавърска степен по бизнес и икономика от университета Bocconi, както и магистърска степен от бизнес-школата Stern School of Business към Нюйоркския университет. Предстои да се присъедини към Bridgestone на 19 септември 2016 г. 

"Развълнувани сме да посрещнем Паоло в Bridgestone. Той е доказан световен лидер, които ще даде тласък на иновациите, производителността и ангажираността на Bridgestone, но и ще се придържа към основните ценности на компанията. Кариерата на Паоло до този момент демонстрира способността му да реализира печеливш растеж в най-различни области и географии, докато изгражда капацитет в екипите си", коментира Едуардо Минарди, изпълнителен председател и временен главен изпълнителен директор на Bridgestone за Европа, Близкия Изток и Африка.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
Нова епизод: Черният леопард забелязан до шуменския кв. „Мътница“, местните жители са предупредени
Пеевски: КПК трябва да бъде закрита, за да престанат фалшивите драматургии, че била бухалка
Китай е създал най-големия кристал за лазерно оръжие в космоса
Времето: Червени и оранжеви кодове за високи температури в цялата страна
Китайският премиер предложи международна организация за сътрудничество в изкуствения интелект
Учени: Мит е препоръката да се правят по 10 000 крачки на ден, достатъчни са 7000
На фокус следващата седмица: Време за сделки