Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|17 лв. БВП създава българинът за час работа
Заетите лица в икономиката са 3,27 млн., а общият брой отработени часове е 1,376 млрд. На едно заето лице се падат 7 247.2 лв. от текущия обем на брутния вътрешен продукт (БВП), като всеки зает създава средно 17,2 лв. БВП за един отработен час, показват данни на Националния статистически институт (НСИ).
Брутната добавена стойност средно на един зает през четвъртото тримесечие на 2015 г. реално се увеличава с 0,7% и с 0,6% за един отработен човекочас спрямо съответното тримесечие на предходната година.
По предварителни данни за четвъртото тримесечие на 2015 г. равнището на производителността на труда в индустриалния сектор е 5 939.3 лв. брутна добавена стойност (БДС) средно на един зает и 14 лв. за един отработен човекочас. В сектора на услугите всеки зает произвежда средно 6 986.8 лв. БДС, като за един отработен човекочас се създават средно 16,2 лв. от текущия обем на показателя. Най-ниска е производителността на труда в аграрния сектор - 1 428.8 лв. БДС на един зает и 3,8 лв. за един отработен човекочас.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът няма да налага вето на закона за нов заем от 16 млрд. лв.
Финанси | Advertorial |В Пакистан вече си имат свой “Facebook”
Свят | Advertorial |Редица промени в шофьорския изпит
България | Advertorial |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.