Евтините суровини удариха приходите на Goldman Sachs

Евтините суровини удариха приходите на Goldman Sachs

Приходите на Goldman Sachs паднаха за четвърто поредно тримесечие, отчасти заради по-ниските цени на суровини като петрола, пише Би Би Си.

Волатилността на пазара също засегна търговията с облигации и инвестиционното банкиране на институцията.

Goldman Sachs, последната голяма американска банка, оповестила резултатите си от изминалото тримесечие, заяви, че чистата й печалба е потънала с 56% до 1,2 милиарда долара.

Приходите от търговията с облигации, валути и суровини се е сринала с 47% до 1,66 милиарда долара, около 26% от общите приходи на банката.

Преди финансовата криза този бизнес обикновено генерираше около 40% от приходите.

В понеделник конкурентната Morgan Stanley съобщи за 54-процентов срив в приходите си от първото тримесечие.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп и Путин ще се срещнат в Будапеща
Лидерите на ЕС искат бързи действия за отключване на замразени руски активи за финансиране на Украйна
Краят на октомври наближава, а Бюджет 2026 все още го няма. Лакомство или пакост?
На работното място има епидемия от безнадеждност. Как лидерите могат да се справят с нея?
Картината „Натюрморт с китара“ на Пикасо е изчезнала в Испания
Защо автоматизацията с чатботове е ключът към успеха на вашия бизнес: Преглед на възможностите и ролята на AI-Masters агенцията
До края на годината у нас трябва да има осем самолета F-16
На днешната дата, 17 октомври. Рождениците днес