Ваучерите за храна – добра социална политика

Икономика

Около 340 хиляди български работници или около 15 на сто от работещите ползват ваучери за храна. Наблюдава се 12% годишен ръст, а той може да бъде между 17-20%, обяви пред БНР конфедералният секретар от КТ „Подкрепа” Александър Загоров преди днешната кръгла маса, посветена на недостатъците на системата за ваучерно хранене.

Той нарече загубата от ваучерното хранене за държавния бюджет виртуална загуба, защото тя всъщност стимулира консумацията на храни в ниския ценови сегмент – българско производство. „Работи доста тежка контролна система и ваучерите наистина отиват за храна”, увери Загоров.

„Като цяло ваучери ползват големите предприятия, а изсветляването на сивата икономика е един от процесите, свързани с ваучерите. Този вариант на социална политика по думите му е постигнал достатъчно добри резултати”, допълни Александър Загоров.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната