Петролът на ОПЕК доближи 77 долара за барел

Петролът на ОПЕК доближи 77 долара за барел

Средната цена за барел петрол на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) сe повиши до 76,93 долара в сряда, информира днес на сайта си петролният картел.

Във вторник барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 76,07 долара. Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар. "петролна кошница", в която влизат 13 сорта петрол за износ от държавите членки на организацията – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.

На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел. Определянето на цената на барел петрол става чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 18 октомври. Имен ден празнуват Златка, Златина, Златан, Лука
След нови разкрития за Епстийн: Британският принц Андрю обяви, че се отказва от титлите си
Легендарната кинозвезда Бриджит Бардо се възстановява у дома след престой в болница
Нивата на въглероден двуокис в атмосферата достигат рекордно високи нива
Чистка: Пекин лиши от звание и изключи от компартията девет влиятелни военни
Без ясен резултат: Тръмп и Зеленски са обсъдили даването на ракети "Томахоук" на Киев
Тръмп поиска от Върховния съд да разреши разполагането на националната гвардия в Чикаго
Неизвестно за известните: Датски обущар измисля перфектната комбинация на ботуши с минижуп