Intel ще получи 3,2 млрд. долара безвъзмездни средства от правителството за нов завод за чипове в Израел
Правителството на Израел се съгласи да отпусне на Intel Corp (INTC.O) безвъзмездна помощ в размер на 3,2 млрд. долара за новия завод за чипове на стойност 25 млрд. долара, който компанията планира да изгради в южната част на Израел, съобщиха двете страни във вторник, предаде Ройтерс.
Новината идва в момент, когато Израел продължава да води война с палестинската войнствена групировка Хамас след нападението на Хамас срещу Израел на 7 октомври.
Планът за разширяване на завода в Кирят Гат е "важна част от усилията на Intel за насърчаване на по-устойчива глобална верига за доставки, наред с текущите и планираните производствени инвестиции на компанията в Европа и САЩ", се казва в изявление на Intel.
В допълнение към безвъзмездната помощ, която възлиза на 12,8 % от общата инвестиция, производителят на чипове също така се ангажира да закупи стоки и услуги на стойност 60 млрд. шекела (16,6 млрд. долара) от израелски доставчици през следващото десетилетие, а новото предприятие се очаква да създаде няколко хиляди работни места.
Intel разполага с четири развойни и производствени обекта в Израел, включително производствен завод в Кирят Гат, и има близо 12 000 служители в страната.
През юни министър-председателят Бенямин Нетаняху заяви, че Intel ще построи нов завод за чипове за 25 млрд. долара в Израел, но досега Intel отказваше да потвърди инвестицията.
Въпреки това Intel съобщи, че вече са в ход строителни работи за разширяване на обекта, включително чисти помещения и помощни сгради. Значителна част от сградите, включително леенето на пилоти и първите етажи, са завършени, заяви тя.
Новият завод трябва да отвори врати през 2027 г. и да работи до 2035 г.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.