Изкуственият интелект ще унищожи милиони работни места

Икономика

Изкуственият интелект ще унищожи милиони работни места и правителствата не са готови за такъв ефект. Това сочи проучване, проведено сред инвеститори, предаде Ройтерс.

Изкуственият интелект или процесът, при който компютри и роботи извършват дейности, за които е необходим човешки интелект, беше една от темите на приключилата в Лисабон годишна конференция на предприемачите и инвеститорите от технологичния сектор Уеб Съмит (Web Summit).

Допитването сред 224 инвеститори, участвали във форума показва, че 53 на сто вярват, че изкуственият интелект ще унищожи милиони работни места, а 93 на сто са на мнение, че правителствата не са подготвени за това.

В същото време 83% от инвеститорите очакват Брекзитът да навреди на европейската икономика, а 77 на сто смятат, че ще навреди да британските бързостартиращи нови компании.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гълъб Донев: Ще приложим дългосрочни мерки за свиване на бюджетния дефицит
Иран е изстрелял седем балистични ракети по Кувейт и Бахрейн
Александър Пулев: Има шокиращи данни за нарушения на икономически и търговски практики
Тръмп иска да съкрати щата на Националното разузнаване на САЩ
Евгени Симеонов е входирал 6-месечен план за развитието на „Лукойл“
Каква ще е икономическата възвръщаемост за Испания от посещението на папа Лъв XIV?
Неизвестно за известните: Син на архитект създава великия крем „бял като сняг“ и оцелява с реклама сред нацистките безумства
Тайната на заплатите у нас остава поне до края на годината