Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Цената на златото в опит за възстановяване след нови очаквания за „Тръмп Трейд“
Цента на златото опита да възстанови позициите си, след като достигна 9-месечно дъно по време на петъчната търговия, пише DailyFX.
Този ход е съпроводен с паралелен спад при американския долар и щатските приходи, както се предполагаше в 2 годишните фючърси върху съкровищните облигации.
Това загатва намерения за умерен подход при перспективите за увеличение на курса на Фед, който може да играе ролята на катализатор за завръщащия се интерес към anti-flat и безлихвени активи, сред които е и жълтия метал.
Видното отсъствие на дискретен катализатор предполага, че този ход може да бъде коректив след две седмици на усилена продажба на злато, след президентските избори в САЩ.
Инвеститорите спекулират, че експанзивната фискална политика, подкрепяна от новоизбрания президент Доналд Тръмп, може да раздразни пазарите, принуждавайки федералния резерв да поеме по път на по-агресивно затягане на коланите.
Гледайки напред към бъдещето, политиката най-вероятно ще остане на преден план, предвид тишината и спокойствието около данните за щатските икономически перспективи. Посочването на ключовите играчи, отговарящи за икономическата политика в кабинета на Тръмп, продължава да бъде от изключителен интерес за световните пазари, които напрегнато очакват да видят кой ще поеме юздите на новата икономическа програма на американския президент.
Назначения, пораждащи доверие, могат да вдъхнат нов живот на така наречения „Тръмп Трейд“, който да понижи стойността на златото за пореден път.
Цените на суровия петрол паднаха след внезапното прекратяване на срещата от понеделник между ОПЕК и страните износителки, които не участват в организацията, след като Саудитска Арабия отказа да присъства.
По-късно от Ройтерс съобщиха, че саудитския енергиен министар Халид Ал-Фалих е заявил, че „насърчаването“ на търсенето може да позволи на енергийните пазара да стигнат до баланс, дори без планираното намаляване на производството от страна на ОПЕК, представено през септември.
Тази спънка в преговорите идва броени дни преди представянето на детайлите, касаещи прилагането на плана за намаляване на притока от петролни запаси, които трябва да бъдат оповестени на насрочената за 30 ноември среща на ОПЕК във Виена.
Рияд настоява за намаляване на предлагането от страна на всички членове на картела, но страни като Иран и Ирак са поискали да бъдат изключени от тази договорка.
Длъжностни лица от други страни-членки на ОПЕК положиха огромни усилия, за да засилят доверието на пазарите в осъществяването на тази сделка, но скептично настроените инвеститори не показват признаци за успокояване. Ценообразуването най-вероятно ще остане силно чувствително на изказвания, идващи от съответните страни, а това предполага нестабилни условия за търговия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.