Българска звезда сред Виртуозите на Миланската скала
Българската цигуларка Евгения Станчева е сред Виртуозите на Миланската Скала - едни от най-талантливите инструменталисти в света, които идват в София за концерт на 27 март зала 1 на НДК.Концертът на впечатляващите музиканти, е първи за България в този формат, в който елитните инструменталисти, ще представят произведения от емблематични за италианската класика композитори. Водач и соло цигулка на оркестъра е прочутият Франческо Де Аджелис, а солист на виолончелото – Сандро Лафранкини. Програмата за предстоящото събитие включва перфектно селектирани композиции от Доницети, Рота, Паганини, Витали и Росини.
Евгения Станева е част от елитните музиканти на Миланската скала от 2003 г. Тя завършва с отличие музикалното училище „Добрин Петков“ в гр. Пловдив в класа по цигулка на Дарина Данкова. После продължава образованието си във Виенския музикален университет под ръководството на професор Михаел Фришеншлагер, където завършва - отново с отличие - през 1998 г. Българската гордост в състава на Миланската скала специализира в музикалната консерватория Тибор Варга в Сион, Швейцария с професор Варга и професор Франческо Де Анджелис, който също идва в София със състава на Виртуозите на Миланската Скала като техен водач и соло цигулка.
Билетите за концерта на Виртуозите на Миланската скала, организиран от Germi Art&Entertainment в НДК на 27 март 2017, са на цени от 50 до 100 лв. и вече са в продажба в мрежата на Eventim и на касата на Билетния център в НДК. В събитието във Facebook може да следите актуална информация за концерта.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Рекордното IPO на SpaceX може да направи над 4000 души милионери
Финанси |Президентът няма да налага вето на закона за нов заем от 16 млрд. лв.
Финанси | Advertorial |Колко да плащаме за пенсия?
България | Advertorial |В Пакистан вече си имат свой “Facebook”
Свят | Advertorial |Редица промени в шофьорския изпит
България | Advertorial |Лятно кино соаре в градината на Гранд Хотел София
България |Любопитни факти за скуката
Маркетинг |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Слави Трифонов обяви най-сетне имотното си състояние
България | Политика | Финанси |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.