България начело по ръст на онлайн продажбите в Черния петък

България начело по ръст на онлайн продажбите в Черния петък

Броени дни ни делят от шопинг треската Черен петък (Black Friday) – един от най-важните дни в електронната търговия за годината.

Тази година датата е 24 ноември и се очаква тя да донесе дори по-големи продажби и резултати, продължавайки тенденциите от 2016-а.

По данни на RTB House – технологична компания, която работи с най-големите марки на над 100 световни пазара – през ноември 2016-а електронните магазини в България отчитат четворен ръст на посещенията, което поставя страната ни сред шампионите в Европа. За сравнение, средните стойности на стария континент са около 170% ръст в конверсиите и близо 65% - в посещенията за целия месец ноември. И това е ясен знак, че българската електронна търговия се развива със светкавични темпове и предвижданията за запазване на темповете на растеж в сектора са напълно реалистични. 

Сред най-добре представящите се други пазари по време на ноемврийската лудост са Гърция със 150% повече трафик и 225% ръст в конверсиите, Испания със 72% повече трафик и 205% ръст в конверсиите и Холандия, която постига 205% повече конверсии само с 20% увеличение на посещенията.

Black Friday е първият връх на празничния сезон и съответно – първият шанс онлайн търговците да покрият високите таргети. Според изследване на Adobe Digital Insights, миналата година общият оборот на онлайн продажбите е надминал 3 милиарда долара. И цифрите се очаква да се покачат тази година, заедно с постоянно растящите резултати на виртуалния сектор като цяло. Големите опашки, ограниченото време и хилядите клиенти на реалните търговски обекти водят потребителите все по-често към онлайн пазаруването, за да избегнат тълпите.

“Миналата година посещенията и конверсиите през ноември бяха 4 пъти по-високи отколкото през ноември 2015-а. А популярността на празника расте. Имаме всички основания да вярваме, че и през тази година се очакват нови рекорди”, предвижда мениджърът за България и Румъния на RTB House Каталин Емилиан.

Той определя персонализирания ретаргетинг, задвижван от алгоритми за дълбоко учене (най-обещаващият аспект на изкуствения интелект, който имитира работата на невронните мрежи в човешкия мoзък) като един от най-силните инструменти, за да могат онлайн търговците да се възползват от потребителския потенциал за покупки в периода. “Когато използваме новите технологии в рекламата, има нужда от малко време, за да се настроят онлайн ремаркетинг кампаниите, за да се получи огромен резултат. И тогава разходите за реклама се превръщат в инвестиции”, уточнява Емилиан.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ