Силен ръст на британската промишленост

Силен ръст на британската промишленост

По данни на IHS Markit, индексът на мениджърите по поръчките (PMI) в промишления сектор на Великобритания достигна тригодишен връх от 57,3 пункта през месец април, пише DailyFX.

Този резултат показва значителен скок в сравнение с мартенското ниво от 54,2 пунта и експертните прогнози за спад до 54,0 пункта. Априлската стойност също така слага край на поредицата от три месеца на понижение на PMI, който достигна 4-месечно дъно през март.  

Позитивните данните за ръст на PMI индексът дойдоха изненадващо, след новините от миналата седмица за разочароващ икономически растеж в Обединеното кралство през първото тримесечие на 2017 година.

Тази промяна в посоката предполага, че второто тримесечие на годината може да бъде по-силно за икономиката на острова и че предходните данни за PMI са подценили устойчивостта на британската промишленост, която продължава да бъде стабилна. въпреки нарастващата несигурност около Брекзит.

„В началото на второто тримесечие се наблюдава сериозно подобрение в представянето на британския промишлен сектор. Високите нива на ръст в производителността, износа и новите общи поръчки, ще доведат до увеличение на доверие в бизнес и до създаване на нови работни места.“, коментират от IHS Markit.

В отговор на данните, двойката EUR/GBP отбеляза рязък спад, но бързо се възстанови до 1.17910 евро за паунд. Подобна бе реакцията и при двойката GBP/USD, която се задържа 1.28716 долара за паунд. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Украинските мъже на възраст между 18 и 22 години вече ще могат да преминават свободно държавната граница
Дигиталното евро може "да изяде обяда" на индустрията за разплащания
„Диамантеният крал“ и последен романтичен партньор на Жаклин Кенеди почина на 95 г.
Забраната за смарт устройства в клас влиза в сила от ноември
Германия предупреждава за предстоящ колапс в пивоварната индустрия на страната
Пантерата се завърна: Забелязаха я в село край Тутракан
Германската автомобилна индустрия е съкратила над 50 000 работни места за година
Най-опасните грешки на новите предприемачи в дигиталния маркетинг