Над 50 хил. души участваха във вчерашния протест на „Жълтите жилетки“ във Франция

Над 50 хил. души участваха във вчерашния протест на „Жълтите жилетки“ във Франция

Протестът на "Жълтите жилетки" във Франция се проведе за 13-та поредна събота. Над 50 хил. души изразиха своето недоволство.

Множеството замеря полицията с камъни, опожари полицейски бус и един мотоциклет. Много магазини в центъра на френската столица осъмнаха с изпочупени витрини.

Напълно потрошен е един от офисите на голяма застрахователна компания в централен парижки район. Пострадал е и клон на банка BNP. Съобщава се и за няколко, подложени на погроми кафенета и ресторанти на ул. "Медичи". Колоната демонстранти хвърля камъни и бутилки по органите на реда и на няколко пъти влиза в сблъсъци с полицията, която отвръща със сълзотворен газ. Има пострадали, като един от тях е с откъсната от взрив на граната ръка от китката. 45 души са задържани. Това става ясно от информацията на правоохранителните органи, цитирани от френския телевизионен канал BFM и TACC.

Правителството все още не е намерило общ език с протестиращите, които се борят за по-високи доходи и стандарт.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Politico: България и още 5 страни от ЕС блокират предложения на ЕК за санкции срещу Израел
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Фон дер Лайен обещала на Тръмп ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Зеленски обяви ръст на учителските заплати и студентските стипендии въпреки войната