Ники Хейли: Искаха от мен да подкопавам авторитета на Тръмп в ООН

ЕС

Високопоставени представители на правителството искаха от мен да работия срещу президента Доналд Тръмп. Това заяви бившата постоянна представителка на САЩ в ООН Ники Хейли предаде ДПА, цитирайки американски медии.

Бившият държавен секретар Рекс Тилърсън и бившият началник на канцеларията на Белия дом Джон Кели искали Хейли да им помогне да подкопаят авторитета на Тръмп, за да "спасят страната". Тя обаче отказала. Хейли разказва за това в нова книга, която се очаква да излезе утре в САЩ, пише в. "Вашингтон пост".

Хейли даде вчера интервю за книгата си за телевизия Си Би Ес. "Да действаш подривно срещу президент е наистина опасно нещо. Противоконституционно е и в разрез с това, което искат американците", заяви Хейли.

Тилърсън бе уволнен през март 2018 г., а Кели напусна Белия дом в края на същата година, припомня БТА.

Хейли се оттегли по свое желание от поста в ООН също в края на 2018 г. Появиха се слухове, че тя има политически амбиции, мнозина спекулираха, че смята да се кандидатира за президент.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Тръмп за Гренландия: Няма връщане назад
Технологичният гигант Sony отделя телевизионния си бизнес в предприятие с китайци
Кристалина Георгиева към европейските лидери: Стегнете се!
Времето: От югозапад ще започнат валежи от сняг
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп
Цените на петрола падат, тъй като рисковете от намаленото производство на Казахстан отшумяват